Baza wiedzy Matrix

Czym są inteligentne biura?

Nie tylko domy mogą być inteligentne. Wiele firm, budynków użyteczności publicznej, restauracji czy hoteli stawia w dzisiejszych czasach na automatyzację obecnych w nich technologii. Inteligentne sterowanie ogrzewaniem, żaluzjami, oświetleniem
i klimatyzacją pozwala łatwo stworzyć odpowiednie warunki do pracy bez potrzeby ingerencji człowieka. Z kolei inteligentny system dostępu do budynku połączony z systemem płatności w stołówce znacznie ułatwia prowadzenie firmy. Do tego alarm, możliwość odtwarzania komunikatów głosowych w wybranych pomieszczeniach, zarządzanie i oszczędne zużycie energii – wszystko to zachęca inwestorów do korzystania z nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej. W tym artykule przyjrzymy się bliżej inteligentnym biurom, możliwościom ich automatyzacji i smart funkcjom, które najbardziej chwalą sobie inwestorzy.

czytaj więcej >>

9 najczęściej zadawanych pytań na temat bezprzewodowych systemów automatyki budynkowej

Ponad 6 lat temu wprowadziliśmy na rynek naszą samodzielnie opracowaną technologię bezprzewodową do automatyki budynkowej – Loxone Air. Podczas rozmów telefonicznych z naszymi klientami i w trakcie prezentacji showroomu, często pojawiają się pytania na temat bezprzewodowej instalacji elektrycznej. W ramach niniejszego artykułu chcielibyśmy przyjrzeć się najczęstszym z nich oraz opowiedzieć więcej o technologii Loxone Air.

czytaj więcej >>

Białe światło

Białe światło

Firma Philips promuje ostatnio nowy trend w oświetleniu - stosowanie światła białego, które ma przyczyniać się do poprawy estetyki otoczenia oraz zwiększenia bezpieczeństwa w rejonach, gdzie je zainstalowano.

czytaj więcej >>

free@home

free@home

Oferowane przez firmę ABB rozwiązanie ma sprawiać, że instalacja, konfiguracja i obsługa automatyki domowej będzie dostępna dla przeciętnego użytkownika – w klarownej, przejrzystej formie, z możliwością dokładnego dopasowania do jego potrzeb. Za pomocą panelu dotykowego oraz aplikacji z możliwością zainstalowania na komputerze, smartfonie i tablecie, sterować można różnymi czynnikami ważnymi dla funkcjonowania domu – ogrzewaniem, klimatyzacją, oświetleniem, żaluzjami czy domofonem.

czytaj więcej >>

Cubevision

Cubevision

Cubevision jest innowacyjnym rozwiązaniem obecnym na rynku od 2014

Producent, BAB Technologie zapewnia, że ich produkt znacząco wyróżnia się od innych pod względem intuicyjności obsługi oraz łatwości tworzenia działającego systemu. Interfejs w formie obracającej się kostki (skąd wzięła się nazwa) generowany jest automatycznie. Wyrafinowana prezencja programu ma nie wiązać się – jak dotychczas przy podobnych wizualizacjach – z wygórowanymi kosztami. Dostępna już na polskim rynku, zachęca możliwościami.

czytaj więcej >>

Cylinder elektroniczny na baterie

Cylinder elektroniczny na baterie

cylinderLOCK to zasilana bateriami elektroniczna wkładka bębenkowa, która umożliwia kontrolowanie dostępu do pomieszczeń. Drzwi, klamka oraz ościeżnica pozostają nienaruszone. Montaż jest bezkablowy. cylinderLOCK można otwierać kartą RFID (2 szt. w zestawie) lub zapasowym kluczem. Dodatkowa opcja to możliwość połączenia cylindra z produktami blueKD (base/ bkey/ light/ pro/ multipro) i obsługiwanie go telefonem komórkowym. Rozwiązanie doskonale sprawdza się w biurach gdzie bardzo często stosowanie systemu wspólnego klucza okazuje się równie kosztownym rozwiązaniem, i niekoniecznie równoważnie funkcjonalnym do cylinderLOCK.

czytaj więcej >>

Zamek elektroniczny na baterie

Zamek elektroniczny na baterie

electroLOCK to zamek zasilany bateriami, który w bezprzewodowym połączeniu z produktami blueKD (base/ bkey/ light/ pro/ multipro) otwiera drzwi. Drzwi, klamka oraz ościeżnica pozostają nienaruszone. Wymieniony zostaje tylko standardowy wkład. Montaż jest bezkablowy. electroLOCK jest dobrym rozwiązaniem na nowe drzwi jak i również jako dozbrojenie już użytkowanych drzwi. Rozwiązanie z uwagi na swoją prostotę i wygodę doskonale sprawdza się w biurach i hotelach

czytaj więcej >>